Love tricked me, you tricked me. Again, I, like a fool, fell in love.





Distribuiţi | 
 

 A cup of love <3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 6:16 pm

Era dimineata si tura mea incepuse . Era prea devreme , nu era mai nimeni in cafenea . Doar un tip ce mai ratacea pe la o masa . I-am dus un meniu , mai apoi luandu-i comanda , cascand . Eram obosit . Nu putusem sa dorm deloc , toata noaptea . Ma intorceam de pe o parte pe alta , iar spre dimineata , cand era sa adorm , se trezise Rascal sa latre . Ma ridicasem din pat cu lene si m`am pregatit de servici . Aveam ore de dupa-amiaza . I-am dus comanda tipului , dupa care mi-am facut si mie un Expresso Machiato , sa ma mai trezesc . Abia de acuma incepeau sa apara clientii . Am mers si am mai luat cateva comenzi de la niste fete , servindu-le rapid . Era plictiseala in general . Mai schimbam cate o melodie din cand in cand , considerandu-le prea lente pe unele . Am pus in cele din urma Rammstein - Du Hast , simtitn ca abea atunci pot sa deschid ochii complet .
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 6:33 pm

Nu , nu , nu . Nu avea niciun chef de ore astăzi , simţindu - se mult , mult prea obosită din cauza orelor nedormite în care nu făcu decât să schiţeze modele noi de haine pentru adolescenţi şi să editeze unele poze pentru o comandă . Aşa că după ce se trezise , asta fiind destul de drevreme , pe la 6 - 7 , fără a fi dormit decât extrem de puţin , se îmbrăcă rapid cu o pereche de blugi albaştrii şi un maieu lung şi larg , peste care - şi luă o cămaşă albastră în carouri şi ieşi din casă . Desigur avea în rucsac laptopul , pentru aş continua munca , de care nu se putea lăsa . CLipi des din gene şi căscă uşor , făcând o grimasă , apoi privi clădirile înalte . Ajunse la cafenea şi intră înăuntru , mulţumită că nu era chiar atât de multă lume . Se aşeză la o masă mai retrasă , lângă fereastră şi - şi scose I ' Pod ' ul şi laptopul , băgându - şi căştile în urechi . Începu să deseneze nişte modele de cămăşi ce le începuse în seara anterioră , fără a fi atentă la ceva din jurul ei . În urechi îi răsunau versurile de la Scorpions , " Wind of change " , făcând - o să zâmbească uşor .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 6:46 pm

Tocmai ce intrase o fata in cafenea , asezandu-se la masa de la geam . M-am ridicat , cu un menu in mana , indreptandu-ma spre masa fetei . Era noua pe acolo . Nu o mai vazusem niciodata . Sau cel putin nu venise in tura mea .
"Te servesc cu ceva ? am intrebat eu , observand ca nici nu ma aude macar . M-am asezat langa ea , ca nesimtitul , privind-o insistent , ca sa-i pot atrage in cele din urma atentia . Desena ? Da . Asta facea . Si pot spune ca avea talent ca designer . In cele din urma , poate avea de gand sa ma observe si pe mine . Se vedea ca este concentrata la ceea ce face .

Admin edit: Presupun că ai citit regulile, nu-i aşa?
Nu veţi mai pune linii de dialog, ci " " (Ex.: "Şi, ai de gând să te dai din loc, sau să te împing?")
Puteţi să vă folosiţi de orice: bold, italic, underline, strike, scris micşorat, mărit şi etc, dacă vreţi ca postul să arăte mai fancy. Dar, un singur lucru vă rog, ca replicile să fie în italic.
Ah, btw, vezi că ţi-a scăpat un apostrof.
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeDum Oct 02, 2011 7:41 pm

Îşi ridică privirea calmă şi tresări al naibii de tare când îl văzu pe băiat lângă ea , privind - o insistent , ceea ce o făcu să roşească . Îşi dădu cu stângăcie părul de pe chipul roşu şi îşi drese glasul .
" Ăh , te pot ajuta cu ceva ? " întrebă deşi mai mult ca sigur întrebarea era mult mai potrivită peste ea , decât pentru el . Îl privi pe sub genele - i lungi , analizându - i chipul şi oh doamne , era drăguţ . Clipi des , mutându - şi privirea în ecranul laptopului ei , încercând să - şi continue munca , deşi îi era imposibil cu el lângă ea . Trase aer în piept , muşcându - şi buza pe interior şi înghiţi în sec . Îşi lăsă părul să - i mângâie chipul roşiatic , fără a mai spune altceva .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 6:00 pm

Sa ma ajute cu ceva ? Daa . Sa-mi spuna ce doreste ca sa nu mai stau ca prostul sa ma holbez la ea , nu ca m-ar deranja prea tare .
" Nu .. Mai bine te ajut eu pe tine cu ceva .. Ce zici daca incepi prin a-mi spune ce doresti ? am spus eu incepand sa rad usor , privind-o in continuare insistent . Am mers apoi pana la bar , luandu-mi un suc si mergand inapoi la masa fetei .
" Pana te gandesti tu eu imi beau sucul asta si inca cinci , deci te rog sa nu te grabesti ca pe bune , mi-e sete .. am spus eu sorbind prin paiul albastru .
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 6:12 pm

Vru să spună ceva , dar tocmai atunci acesta se ridică . Se încruntă nemulţumită şi pufni . Ei asta - i ! O întreabă ce vrea , apoi se ridică şi pleacă . Bun , un lucru era clar , începea să nu mai placă aşa de mult acea cafenea , având în vedere ce personal avea . Tresări când îi auzi vocea şi se abţinu să nu spună ceva .
" Poţi să - l bei în altă parte . Şi nu mulţumesc , nu mai vreau nimic , mi - a pierit pofta de orice " , spuse pe un ton sec , deşi avea vocea copilăroasă . Îşi dădu părul pe spate , roşeaţa din obraji dispărând de mult , şi - şi băgă căştile în urechi , începând să lucreze din nou la schiţele ei . Ospătari buni de nimic , care se credeau cei mai deştepţi . Ce să spună , altu ' care avea chef de glume cretine , aşa de dimineaţă !
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 6:38 pm

Am privi-o usor socat cand imi raspunsese cu atata sictir . OMG ? Oamenii din ziua de azi nu mai stiu de gluma ? Macar de era urata , sa nu-mi para rau . M-am asezat langa ea , ducandu-mi o mana pe umarul ei si scotandu-i o casca din ureche .
" Nu fi suparataaa .. Am glumit . Daca am ierti , iti dau ce vrei tu sa comanzi , din partea mea , in semn de " imi pare rau " " . am spus eu privind-o cu acei ochi de catelus adorabil care sperau sa functioneze macar 2 % . I-am intins meniul sa-si aleaga ce doreste .
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 8:34 am

Mormăi ceva când îi simți palma pe umărul ei și îl privi urât .
" Presupun că unii oameni nu știu ce înseamnă acela un refuz , nu - i așa ? " întrebă pe un ton sec și îi dădu mâna la o parte și îl privi , dându - și ochii peste cap . Da , era drăguț , dar hello , ea era o ciudată , cel puțin din perspectiva celor ce nu o cunoșteau , așa că să rămână el cu popularitatea lui , căci era sigură că era superbitatea liceuui , iar ea lângă " ciudații " ei . Își strânse lucrurile , băgându - și laptopul în rucsac . Se ridică , iar după ce - și băgă căștile la loc în urechi și se îndreptă spre ieșire . Se lovi de o prietenă de a ei , ce o strigă , dar nu - i răspunse , ieșind din cafenea . Își aranjă părul și trase aer în piept , clipind de mai multe ori .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 8:56 am

Am privit-o uimit cum isi strange lucrurile si iese din cafenea . Am strigat sa stea , dar evidnet , nimic . M-am ridicat ducandu-ma dupa ea , lasand doar un coleg sa se ocupe de toti ceilalti clienti .
" Nu pleca ... " am spus eu prinzand-o de mana si privind-o afectat . Nu vroiam ca prezenta mea sa o faca sa se simta aiurea ... Mi-am dus o palma pe obrazul ei , si i-am privit fix buzele .
" Esti draguta .. am spus zambind larg dupa care mi-am lipit buzele de ale sale intr-un sarut scurt si foarte dulce . Acuma cel mai probabil nici nu va vrea sa mai auda de mine , dar asa imi venise ..
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 9:08 am

Tresări când o prinse de mână și se încruntă vizibil nemulțumită , nevenindu - i să creadă cât de insistent putea fi . Să nu plece ? Dar deja o făcuse . Clipi uimită când își puse palma pe obrazul ei , dându - se un pas în spate . Ridică o sprnânceană sceptică imediat cum îl auzi , dar nu apucă să spună ce voia , căci buzele lui se presară peste ale ei . Se înroșii și îl împinse , lovindu - l peste față .
" Ești un idiot . Cine te crezi , hă ? " întrebă și îl privi urât . Nu - i venea să creadă că primul ei sărut fusese cu un tip pe care nici nu - l cunoștea . Se întoarse pe călcâie și plecă de lângă el , fără a mai asculta ce are de spus . Nici nu avea nevoie de explicațiile lui .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 9:55 am

Simtisem cum se dezlipise de buzele mele , lipindu-mi in schimb o palma peste fata . Am ramas cateva secunde socat , mai apoi prinzand-o iar de mana . De aceasta data am privit-o fulgerator .
" Eu incerc sa fiu dragut pentru ca imi pare rau ca te-am enervat si inafara de asta , te si plac , iar tu ? Incearca doar sa vorbesti cu mine .. am spus eu muscandu-mi apoi buza inferioara .
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 10:00 am

Mârâi nervoasă când o întoarse iar spre el . Îl ascultă , iar ochii i se măriră de uimire , apoi îl privi neîncrezătoare .
" Nici nu ști cine sunt și mă placi . Cum vine asta ? Sau erai obișnuit să - ți cadă toate la picioare și faci asta doar să fi sigur că nu ți - a scăpat vreuna ? " întrebă pe un ton sec și își dădu părul pe spate , fără a - și trage mâna din a lui . Nu credea nimic din ce spusese , adică , cine s - ar uita la o ciudată ? Deși o cunoșteau majoritatea doar pentru că era fotomodel , de la a plăcea până la aș bate joc , era cale lungă , totuși .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 10:09 am

Pentru ca se intampla , de aia ! Si da , probabil majoritatea fetelor m-ar vrea , dar eu nu sunt interesat si nu sunt genul acela de baiat care isi doreste mai multe fete . Eu vreau doar una , dar daca ea nu , sunt in stare sa lupt , dar evident am limitele mele . Si da , nu te cunosc , dar o voi face ... Daca imi dai voie . am spus eu prinzandu-i si cealalta mana in a mea , privind-o adanc in ochi .
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 10:15 am

Își simțea capul bubuind și nu prea avea încredere în ce zicea el . Adică ce fată normală ar fi avut ? Eh , niciuna , care ar fi gândit logic , dar totuși știa că nu minte . Cum de era așa sigură , nu știa , dar ei bine , era hotărâtă să - i dea o șansă ? Doamne , suna de parcă erau împreună și se certaseră și deja mintea ei mergea prea departe .
" Nu știu ce urmărești , dar fie " , spuse și se încruntă ușor , analizându - i chipul . Își trase cu blândețe o mâna din a lui , dându - și bretonul din ochi , căci vântul i - l deranja și trase aer în piept , mușcându - și buza pe interior .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 10:34 am

Nici eu nu stiu ce urmaresc , doar pentru ca nu`ti cunosc nici macar numele . Eu sunt Min Jun . am spus eu zambit bland , in timp ce i-am intins mana . Ce puteam totusi ce sa inteleg din asta ? Imi dadea o sansa sa ii fiu prieten sau , poate mai mult , din moment ce stia ca o plac ? Aish , dar chiar era foarte draguta desi avea niste reactii ciudate , imi placea . Era speciala , mult mai diferita decat fetele cu care fusesem pana in acel moment .
Sus In jos
My unique name ★ Park Seo Hee .

Park Seo Hee .




Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 10:55 am

" Seo Hee . Încântată , cred " , spuse și schiță un zmbet dulce , prinzându - i ușor mâna cu a ei . Îl privi , calmă , încercând să - și dea seama de gândurile pe care le avea în acel moment . Habar nu avea de ce făcea asta , având în vedere modul în care o vedea cei din jur . Clipi , alungând acele sentimente negativiste , încercând să vadă totuși partea bună a lucrurilor . Poate era cum spunea , poate o plăcea , de ce nu ? Adică era totuși fată și era drăguță , căci altfel nu avea cum să ajungă fotomodel , dar nah , din cauza celor din jur , întotdeauna negase lucrul ăsta , deși prietenii ei îi tot ziseseră că nu este așa .
Sus In jos
My unique name ★ Choi Min Jun

Choi Min Jun




Mesaje : 10
Data de înscriere : 29/09/2011

A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitimeSam Oct 08, 2011 11:05 am

" Incantat , sigur . am spus eu zambind larg si privind-o adanc in ochi . Nu prea parea sigura pe ceea ce face , dar o intelegeam . O luasem totusi prea tare , avand in vedere ca nici nu ne cunosteam . Am oftat usor si am pupat-o usor pe obraz , ca sa nu fiu asa cum sunt si sa ma mai trezesc cu inca o palma totusi . Am luat-o iar de mana si am tras-o spre intrarea in cafenea.
" Oferta ramane valabila . Orice vrei , dar nu alcool . Nu vreau sa te duc pe brate pana la tine .. Desi n-ar fi o idee rea ... Nu vreau totusi sa te vad in acea stare .. am spus eu incepand sa rad usor .
Sus In jos
My unique name ★ Continut sponsorizat







A cup of love <3  Empty
MesajSubiect: Re: A cup of love <3    A cup of love <3  I_icon_minitime

Sus In jos
 

A cup of love <3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
{cRossed in love :: ★ Seoul :: ★ Cafenea-