Love tricked me, you tricked me. Again, I, like a fool, fell in love.

Distribuiţi | 

Let's do it together!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
My unique name ★ Lee Hwaeyo

Lee Hwaeyo

Data de înscriere : 30/09/2011

MesajSubiect: Let's do it together!   Vin Sept 30, 2011 10:01 pm

Rezumarea primului mesaj :

Hwaeyo ajunsese încă de la prima oră în sala de desen, foarte dornică de a se apuca de lucru. Era una din pasiunile ei, încă de mică, dar ştia că mai are mult de muncit dacă vrea să ajungă să picteze mai bine decât acum. Ei nu prea îi plăcea cum se descurca, dar mă rog, ei niciodată nu îi plăcea nimic din lucrurile făcute de ea.
Din păcate, profesorul continua să întârzie şi deja trecuse un sfert de oră. Poate uitase că are oră? Sau... să fim serioşi, cine s-ar deranja pentru o singură elevă? Se tot uita la acele ceasului care păreau că se mişcă din ce în ce mai încet, lucru ce o făcu să ofteze lung. Se întinse ca o pisicuţă, apoi căscă uşor. Îşi pregăti degetele pentru lucru şi luă o pensulă în mână. Dacă tot era singură şi murea de plictiseala, trebuia să şi facă ceva.
Îşi puse câteva culori pe paletă, apoi, pur şi simplu, începu să facă nişte dungi pe coala albă din faţa ei. Nu avea nici o idee, îşi mişca mâna aiurea, dar combinaţia de culori era chiar interesantă. Ah, ce face plictiseala din om. Mai mult de atât, începuse să şi fredoneze un cântec. Dacă ar fi intrat acum cineva peste ea, sigur s-ar fi speriat, pentru că nu avea o voce prea strălucită, sau cel puţin aşa i se părea ei.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

AutorMesaj
My unique name ★ Shun Minamoto

Shun Minamoto

Data de înscriere : 28/09/2011

MesajSubiect: Re: Let's do it together!   Mar Oct 18, 2011 9:39 am

Stătea liniştit pe covorul lui moale aşteptând ca probabil fata să strângă masa apoi să facă o baie şi să doarmă ,închise ochii şi răsuflă fumul afară din cavitatea bucală. Buzele ei moi se lipiră de ale lui , aruncă ţigarea în scrumieră şi îşi strcură mâiniile printre firele roşcate de păr ale fetei răspunzând la sărut.
Îşi strecură limba printre buzele ei, cerându-i voie să o cerceteze în interior. Îşi duse cealaltă mână pe spatele ei , începând să îi desfacă nasturii bluzei unul câte unul , uşor.
"Hwaeyo , opreşte-mă.Opreşte-mă acum. Nu vreau să te fac să regreţi!" îşi replică în sine de parcă spera ca fată să îl audă şi ea să nu regrete ceea ce poate urmau să facă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Let's do it together!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
{cRossed in love :: ★ Seoul Arts High School :: ★ Sălile de muzică, sport şi desen :: ★ Sala de desen-